KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13925060
nr 1392 5060
Johan Waldenström
(1926-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, 1960. Olja på duk, 81x116cm, yttermått inklusive ram: 83x119cm
Johan Waldenström, svensk bildkonstnär född 1926, död 1986 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 26 april 2021
kl 19:59:43
25/4 16:24:18
Johan Waldenström
Läs mer om Johan Waldenström